اثربخشی پروژه‌های آبخیزداری گیلان در کنترل سیل و رضایتمندی آبخیزنشینان
«آبخیز» به مساحتی از زمین ‌های یک ناحیه یا منطقه گفته می‌شود که در آن روان آب های ناشی از بارندگی یا ذوب برف توسط آبراهه  اصلی منطقه(که اصطلاحا به آن رودخانه گفته می شود) زهکشی شده و به طرف یک دریا، دریاچه، تالاب، دریاچه سد و... سرازیر می گردد.
حدود دو ميليون اصله نهال شمشاد توليد شد
گونه شمشاد به عنوان يكي از سرمايه هاي ملي ماست كه وظيفه داريم آن را حفظ نماييم .
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: دستکاری طبیعت، عامل تشدید خسارات سیل‌های اخیر
از بین رفتن پوشش‌های گیاهی در مراتع و جنگل ها در اثر ساخت و سازهای زیاد و غیرمتعارف، ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها و جاده‌سازی‌های غیر کارشناسی را برخی از دلایل خسارات توسط سیلاب‌های اخیر می‌دانند.
جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی
کشف و ضبط 31 اصله گردبینه و کاتین توسکا و توقیف یک دستگاه نیسان و تحویل سه نفر از قاچاقچیان به مقامات قضایی .
دستگیری قاچاقچیان چوب در رودبار
ماموران پاسگاه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار3 مرد را هنگام قطع و بارگیری درختان جنگلی در منطقه سیاهرود دستگیر کردند.
پیوندها
نظر سنجی عملکرد پایگاه
پایگاه اطلاع رسانی تا چه میزان به شما برای سهولت انجام کارهایتان کمک می کند؟
بازدید روز : 11007
بازدید کل : 104705
آخرین بروزرسانی:
5 ارديبهشت 1398 ساعت 11:1
اخبار
هدف اصلی ما حفاظت و احیاء جنگل هاست | بازدید :268
گردهمایی ذیحسابان و مدیران امور مالی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیز داری منطقه 3 کشور به میزبانی استان گیلان در رشت برگزار شد .
گلایه‌های مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان: مسولان استانی نقش و ظرفیت منابع طبیعی استان گیلان را جدی بگیرند | بازدید :183
به گزارش پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران سبزپرس – گروه منابع طبیعی؛ لیلا مسروری: در چند روز گذشته، گیلان مثل اغلب نقاط ایران روزهای پر بارانی را داشت. البته بارش باران پاییزه در گیلان عجیب نبوده و نیست. عجیب آنست که استانی با بارش فراوان باران، ستاد بحران تشکیل دهد. عجیب‌تر آن که رشت (که خودش را ملقب به «شهر باران های نقره‌ای» می داند) مدارسش را تعطیل کند و باز هم عجیب‌تر این که در بسیاری نقاط مثل فومن سیل به راه بیفتد. ولی در عین حال به رغم آنکه گوش‌ها تیز شده بود از ماسوله سیل خیز، دیگر صدای سوت سیل نیامد!* این همه بهانه ای شد تا پای صحبت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بنشینیم که در حرفهایش هم زنهار بود و هم راهکار.
اجرای کامل قوانین با رعایت رافت اسلامی | بازدید :181
با اقتدار کامل نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان وشهرستانهای تابعه دست سودجویان از انفال الهی همچنان کوتاه است.
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان | بازدید :113
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان
کسب عنوان برتر و تقدیر استاندار از پاسداران انفال  | بازدید :288
مسئولیت پذیری ، قانون گرایی و مردم مداری سرلوحه امور است
ما نسبت به شهدا تعهد داریم که پیرو امر رهبری و اصل ولایت فقیه باشیم | بازدید :195
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مهندس رحمت اله رحمانی ، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان درنشست صمیمانه ای که با حضورفرزندان شهدا ی معظم که به عنوان حافظان انفال الهی درعرصه صیانت و پاسداشت از مواهب خداوندی راه پدران خود را ادامه می دهند
فرار ناکام قاچاقچی از دست حافظان انفال | بازدید :180
کشف محموله چوب آلات قاچاق جاسازی شده ومتعاقب آن اقدام به فرار متخلف ، موجب مصدوم شدن نیروهای حفاظتی گردیده است .
مشهدالرضا پناهگاه دل عاشقان | بازدید :132
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به مناسبت ایام پر برکت دهه کرامت و سالروز میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت وامامت حضرت امام رضا(ع)مراسم مولودی خوانی وسخنرانی با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، معاونین ، فرماندهی یگان حفاظت وجمعی کثیری ازپرسنل درمحل نمازخانه این اداره کل برگزار شد.
آزادگان تندیس مقاومت و ایثارند | بازدید :213
ایمان و اعتقاد راسخ رزمندگان ایثارگران وآزادگان سرافراز ایران بر حقانیت انقلاب اسلامی و موج عظیم مردمی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ، بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام بود..
استفاده از طبیعت یک هنر است | بازدید :155
استان گیلان نقطه اصلی زراعت چوب در کشور محسوب می‌شود و بستر این اقدام به درستی در گیلان فراهم است.
کسب رتبه برتر ، افتخاری دیگر برای حافظان جنگل | بازدید :260
شرکت تعاونی اعتبار منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان به عنوان شرکت تعاونی برتر استان برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان شرکت تعاونی اعتبار این اداره کل در هشتمین جشنواره تعاونی های برتر استانی و از میان 46 تعاونی فعال در سطح استان توانست رتبه برتر استانی را کسب نماید .
برگزاری مانور اطفای حریق در جنگل | بازدید :309
در هفته کاهش بلایای طبیعی ، مانور اطفاء حریق و مقابله با آتش سوزی در عرصه های ملی، با هدف افزایش هماهنگی ها در مقابله با اینگونه حوادث احتمالی در منطقه پارک جنگلی سراوان برگزار شد.
طبیعت گیلان ،زیباترین تابلوی آفرینش | بازدید :192
استفاده مناسب از جنگل باعث حفظ ونگهداری آن می شود ،اما اگر ازاین ثروت خدادادی درست استفاده نکنیم زیانهای بسیاری به کشور ما میرسد.
برخورد قاطع محافظان انفال الهی در جهت حمایت از سرمایه های ملی  | بازدید :537
سرهنگ اصغر اکبری اعلام داشت : باتوجه به گزارش رسیده ازاداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لنگرود نیروهای یگان حفاظت این شهرستان در انجام گشت زنی های خود از یک دستگاه خودرو نیسان ، تعداد29اصله چوب قاچاق با حجم یک و شش دهم متر مکعب ، در منطقه تازه آباد چاف شهرستان لنگرود کشف وضبط نموده و ضمن توقیف خوردو با تنظیم پرونده تخلف و ارجاع آن به محاکم قضایی ، بادستور قاضی محترم دادگاه فرد متخلف راهی زندان شد.
پاکسازی کامل جنگلهای مرزی توسط حافظان انفال الهی | بازدید :181
خبر شماره 2 بهمن ماه 1389
خبر شماره 2 مرداد ماه 1389 | بازدید :124
مبارزه با قاچاقچیان چوب جدی ترین وظیفه است
اثربخشی پروژه‌های آبخیزداری گیلان در کنترل سیل و رضایتمندی آبخیزنشینان | بازدید :204
«آبخیز» به مساحتی از زمین ‌های یک ناحیه یا منطقه گفته می‌شود که در آن روان آب های ناشی از بارندگی یا ذوب برف توسط آبراهه  اصلی منطقه(که اصطلاحا به آن رودخانه گفته می شود) زهکشی شده و به طرف یک دریا، دریاچه، تالاب، دریاچه سد و... سرازیر می گردد.
حدود دو ميليون اصله نهال شمشاد توليد شد | بازدید :97
گونه شمشاد به عنوان يكي از سرمايه هاي ملي ماست كه وظيفه داريم آن را حفظ نماييم .
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: دستکاری طبیعت، عامل تشدید خسارات سیل‌های اخیر | بازدید :183
از بین رفتن پوشش‌های گیاهی در مراتع و جنگل ها در اثر ساخت و سازهای زیاد و غیرمتعارف، ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها و جاده‌سازی‌های غیر کارشناسی را برخی از دلایل خسارات توسط سیلاب‌های اخیر می‌دانند.
جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی | بازدید :268
کشف و ضبط 31 اصله گردبینه و کاتین توسکا و توقیف یک دستگاه نیسان و تحویل سه نفر از قاچاقچیان به مقامات قضایی .
دستگیری قاچاقچیان چوب در رودبار  | بازدید :312
ماموران پاسگاه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار3 مرد را هنگام قطع و بارگیری درختان جنگلی در منطقه سیاهرود دستگیر کردند.
رفع تصرف اراضی ملی  | بازدید :111
میز خدمت الکترونیکی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان راه اندازی شد | بازدید :155
محسن یوسف پور در این خصوص اظهارداشت: این اداره کل از سال 1396 نسبت به طراحی و پیاده سازی میز خدمت حضوری و الکترونیکی اقدام نموده است.
هشدار مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری به شهروندان ، گردشگران و مسافران نوروزی | بازدید :90
در صورت مشاهده و اطلاع از حریق احتمالی و یا هرگونه دخل و تصرف در عرصه های جنگلی و مرتعی ، قاچاق چوب، تصرف اراضی ملی، با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس بگیرند.
اجرای طرح های آبخیزداری و توسعه زراعت چوب در۶۷۰ هکتار از اراضی جلگه‌ای از مهم ترین دستاوردهای سال ۹۷ منابع طبیعی گیلان  | بازدید :413
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان : با بیان اینکه تلاش می‌شود که به جای بهره برداری از جنگل‌های طبیعی به سمت جنگل‌های دست کاشت از جمله صنوبر و زراعت چوب حرکت کنیم، بیان کرد: به همین دلیل در سال گذشته حدود ۶۷۰ هکتار از اراضی جلگه‌ای از طریق مزایده به اجاره ۱۰ ساله بخش خصوصی درآمد تا زیر نظر منابع طبیعی طرح‌های زراعت چوب در آن اجرا شود.
غرس نهال در پایگاه یکم اطفاء حریق لاکان  | بازدید :140
با توجه به رشد جمعیت ، صنعتی شدن زندگی و آلودگی محیط زیست ، حفاظت از منابع طبیعی در راستای حفظ محیط زیست ، سلامتی روحی و جسمی انسان ها ، مدیریت بحران در هنگام وقوع سیلاب و … امری ضروری است .
حفظ ذخائر ژنتیکی گیاهی و جانوری مورد توجه نیست | بازدید :162
طرح تنفس فرصت خوبی برای احیا به جنگل های شمال کشور داده است، گفت: بی تردید اگر بین احیای جنگل و بهره برداری از آن یک تناسب برقرار می کردیم، امروز جنگل های ما نیاز به تنفس نداشتند. البته طرح تنفس باید از دو دهه قبل آغاز می شد.
از پتانسیل جنگل برای مدیریت خودش استفاده کنیم | بازدید :223
امروزه با افزایش جمعیت روستایی به واسطه طرح های هادی توسعه را به دل منابع طبیعی برده ایم و به دنبال فقر اقتصادی موجود در جوامع روستایی، با معضل قاچاق چوب مواجه هستیم. اگرچه بهره برداری صنعتی از جنگل ها را به صفر رسانده ایم، اما نیاز چوبی همچنان وجود دارد.
رفع تصرف بیش از ۴۰۰ هکتار اراضی ملی  | بازدید :358
بیش از 16 میلیون هکتار جنگل در کشور داریم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری | بازدید :224
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با بیان اینکه براساس دستور مقام معظم رهبری و از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری 25 هزار هکتار جنگل در دست کاشت داشتیم، یادآور شد: امسال برای 32 میلیون هکتار اراضی جنگلی و مرتعی نقشه کاداستر تهیه کردیم.
آغاز نهال کاری در طرح 242 هکتاری زراعت چوب تالش | بازدید :126
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در سفر خود به شهرستان تالش، همزمان با هفته منابع طبیعی، علاوه بر افتتاح چندین پروژه سرمایه گذاری و عام المنفعه، چند نهال توسکا و صنوبر غرس کرد.( به روایت تصویر)

  

  
آدرس : گیلان رشت میدان گیل بلوار خلیج فارس بالاتر از بیمارستان رسول اکرم (ص) 
جنب معاونت وظیفه عمومی  کد پستی : 41889 - 58631 
تلفن گویا:33663716 - 33661087 - 013 
 نمابر : 33663095 -013 روابط عمومی:33669746 -013 

سامانه پیام کوتاه : 300041169696  پایگاه اطلاع رسانی : www.gilan.frw.org.ir 

 پست الکترونیک : gilan@frw.org.ir 

انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص عملکرد این اداره کل به آدرس پست الکترونیک ذیل ارسال نمائید 

پست الکترونیک روابط عمومی : pr.gilan@frw.org.ir

 

  سال 1398 - سال رونق تولید