کارگاه آموزشی مدیریت پایدار منابع طبیعی و طرح جایگزین طرح های جنگلداری در املش برگزار شد
به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش کارگاه آموزشی مدیریت پایدار جنگلهای شمال (طرح جایگزین) ویژه ذینفعان طرحهای جنگلداری رودسر ؛ املش و رانکوه به میزبانی منابع طبیعی املش برگزار شد.
آغاز برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی ترویجی فراگیر حوزه های آبخیز 29 گانه جنگل های هیرکانی
فاز اول این دوره کارگاه آموزشی ـ ترویجی در مورخه 98/4/14 با دعوت از فراگیران و مخاطبان مورد نظر به اجرا درآمد و قرار است با فواصل کوتاهی در سایر شهرستانها نیز برگزار گردد.
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با آئین نامه بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور
کارگاه آموزشی بمنظور آشنایی و آگاهی هر چه بیشتر تشکلها غیر دولتی (جوامع محلی و تعاونیها) با اجرای آئین نامه فوق الذکر، در خصوص واگذاری پروژه های اجرایی منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان.
افزایش چشمگیر اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای فعالیت های آبخیزداری گیلان
مدیرکل منابع طبیعی گیلان: افزایش اعتبار صندوق توسعه ملی صرف اجرای عملیات های مکانیکی آبخیزداری در 16 حوضه آبخیز 9 شهرستان خواهد شد.
اطلاعیه
زمانبندی مصاحبه تخصصی داوطلبانی که اسامی آنان در سایت جهاد دانشگاهی اعلام شده است.
پیوندها
نظر سنجی عملکرد پایگاه
پایگاه اطلاع رسانی تا چه میزان به شما برای سهولت انجام کارهایتان کمک می کند؟
بازدید روز : 9881
بازدید کل : 116582
آخرین بروزرسانی:
22 تير 1398 ساعت 10:8
اخبار
هدف اصلی ما حفاظت و احیاء جنگل هاست | بازدید :338
گردهمایی ذیحسابان و مدیران امور مالی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیز داری منطقه 3 کشور به میزبانی استان گیلان در رشت برگزار شد .
گلایه‌های مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان: مسولان استانی نقش و ظرفیت منابع طبیعی استان گیلان را جدی بگیرند | بازدید :250
به گزارش پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران سبزپرس – گروه منابع طبیعی؛ لیلا مسروری: در چند روز گذشته، گیلان مثل اغلب نقاط ایران روزهای پر بارانی را داشت. البته بارش باران پاییزه در گیلان عجیب نبوده و نیست. عجیب آنست که استانی با بارش فراوان باران، ستاد بحران تشکیل دهد. عجیب‌تر آن که رشت (که خودش را ملقب به «شهر باران های نقره‌ای» می داند) مدارسش را تعطیل کند و باز هم عجیب‌تر این که در بسیاری نقاط مثل فومن سیل به راه بیفتد. ولی در عین حال به رغم آنکه گوش‌ها تیز شده بود از ماسوله سیل خیز، دیگر صدای سوت سیل نیامد!* این همه بهانه ای شد تا پای صحبت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بنشینیم که در حرفهایش هم زنهار بود و هم راهکار.
اجرای کامل قوانین با رعایت رافت اسلامی | بازدید :252
با اقتدار کامل نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان وشهرستانهای تابعه دست سودجویان از انفال الهی همچنان کوتاه است.
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان | بازدید :179
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان
کسب عنوان برتر و تقدیر استاندار از پاسداران انفال  | بازدید :362
مسئولیت پذیری ، قانون گرایی و مردم مداری سرلوحه امور است
ما نسبت به شهدا تعهد داریم که پیرو امر رهبری و اصل ولایت فقیه باشیم | بازدید :258
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مهندس رحمت اله رحمانی ، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان درنشست صمیمانه ای که با حضورفرزندان شهدا ی معظم که به عنوان حافظان انفال الهی درعرصه صیانت و پاسداشت از مواهب خداوندی راه پدران خود را ادامه می دهند
فرار ناکام قاچاقچی از دست حافظان انفال | بازدید :240
کشف محموله چوب آلات قاچاق جاسازی شده ومتعاقب آن اقدام به فرار متخلف ، موجب مصدوم شدن نیروهای حفاظتی گردیده است .
مشهدالرضا پناهگاه دل عاشقان | بازدید :194
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به مناسبت ایام پر برکت دهه کرامت و سالروز میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت وامامت حضرت امام رضا(ع)مراسم مولودی خوانی وسخنرانی با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، معاونین ، فرماندهی یگان حفاظت وجمعی کثیری ازپرسنل درمحل نمازخانه این اداره کل برگزار شد.
آزادگان تندیس مقاومت و ایثارند | بازدید :273
ایمان و اعتقاد راسخ رزمندگان ایثارگران وآزادگان سرافراز ایران بر حقانیت انقلاب اسلامی و موج عظیم مردمی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ، بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام بود..
استفاده از طبیعت یک هنر است | بازدید :226
استان گیلان نقطه اصلی زراعت چوب در کشور محسوب می‌شود و بستر این اقدام به درستی در گیلان فراهم است.
کسب رتبه برتر ، افتخاری دیگر برای حافظان جنگل | بازدید :328
شرکت تعاونی اعتبار منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان به عنوان شرکت تعاونی برتر استان برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان شرکت تعاونی اعتبار این اداره کل در هشتمین جشنواره تعاونی های برتر استانی و از میان 46 تعاونی فعال در سطح استان توانست رتبه برتر استانی را کسب نماید .
برگزاری مانور اطفای حریق در جنگل | بازدید :370
در هفته کاهش بلایای طبیعی ، مانور اطفاء حریق و مقابله با آتش سوزی در عرصه های ملی، با هدف افزایش هماهنگی ها در مقابله با اینگونه حوادث احتمالی در منطقه پارک جنگلی سراوان برگزار شد.
طبیعت گیلان ،زیباترین تابلوی آفرینش | بازدید :256
استفاده مناسب از جنگل باعث حفظ ونگهداری آن می شود ،اما اگر ازاین ثروت خدادادی درست استفاده نکنیم زیانهای بسیاری به کشور ما میرسد.
برخورد قاطع محافظان انفال الهی در جهت حمایت از سرمایه های ملی  | بازدید :601
سرهنگ اصغر اکبری اعلام داشت : باتوجه به گزارش رسیده ازاداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لنگرود نیروهای یگان حفاظت این شهرستان در انجام گشت زنی های خود از یک دستگاه خودرو نیسان ، تعداد29اصله چوب قاچاق با حجم یک و شش دهم متر مکعب ، در منطقه تازه آباد چاف شهرستان لنگرود کشف وضبط نموده و ضمن توقیف خوردو با تنظیم پرونده تخلف و ارجاع آن به محاکم قضایی ، بادستور قاضی محترم دادگاه فرد متخلف راهی زندان شد.
پاکسازی کامل جنگلهای مرزی توسط حافظان انفال الهی | بازدید :246
خبر شماره 2 بهمن ماه 1389
خبر شماره 2 مرداد ماه 1389 | بازدید :187
مبارزه با قاچاقچیان چوب جدی ترین وظیفه است
کارگاه آموزشی مدیریت پایدار منابع طبیعی و طرح جایگزین طرح های جنگلداری در املش برگزار شد | بازدید :145
به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش کارگاه آموزشی مدیریت پایدار جنگلهای شمال (طرح جایگزین) ویژه ذینفعان طرحهای جنگلداری رودسر ؛ املش و رانکوه به میزبانی منابع طبیعی املش برگزار شد.
آغاز برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی ترویجی فراگیر حوزه های آبخیز 29 گانه جنگل های هیرکانی | بازدید :157
فاز اول این دوره کارگاه آموزشی ـ ترویجی در مورخه 98/4/14 با دعوت از فراگیران و مخاطبان مورد نظر به اجرا درآمد و قرار است با فواصل کوتاهی در سایر شهرستانها نیز برگزار گردد.
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با آئین نامه بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور  | بازدید :246
کارگاه آموزشی بمنظور آشنایی و آگاهی هر چه بیشتر تشکلها غیر دولتی (جوامع محلی و تعاونیها) با اجرای آئین نامه فوق الذکر، در خصوص واگذاری پروژه های اجرایی منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان.
افزایش چشمگیر اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای فعالیت های آبخیزداری گیلان  | بازدید :207
مدیرکل منابع طبیعی گیلان: افزایش اعتبار صندوق توسعه ملی صرف اجرای عملیات های مکانیکی آبخیزداری در 16 حوضه آبخیز 9 شهرستان خواهد شد.
اطلاعیه | بازدید :439
زمانبندی مصاحبه تخصصی داوطلبانی که اسامی آنان در سایت جهاد دانشگاهی اعلام شده است.
مهارشدن آتش جنگل‌های عزیز کیان لاکان | بازدید :175
آتش سوزی 5 هکتار از جنگل‌های عزیز کیان لاکان مهار شد.
کشف چوب آلات قاچاق در شهرستان رودبار | بازدید :142
چوب آلات قاچاق کشف شده از نوع گرده بینه، کاتین و مقادیری هیزم از گونه های آزاد، داغداغان، توسکا، خرمندی و لیلکی و به تعداد حدود 198 اصله بوده است.
مهار حریق در اراضی جنگلی آستارا | بازدید :167
وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.
کشف و ضبط چوب قاچاق در شفت | بازدید :158
چوب آلات قاچاق کشف شده، چوب جنگلی گرده کاتین و هیزمی از گونه انجیلی و در روستای گنجار حوزه شالما این شهرستان بوه است
قاچاق چوب آلات جنگلی در رشت | بازدید :155
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت افزود: چوب آلات مکشوفه به حجم حدود یک و نیم متر مکعب و ازگونه های لیلکی، اوجا، لرگ و در محدوده شهرک صنعتی بوده است.
کشف چوب قاچاق در آستارا | بازدید :165
وسعت اراضي ملي آستارا 40 هزار هكتار است و 32 هزار هكتار آن را گونه هاي جنگلي بلوط، راش، توسكا، ممرز، نمدار، ملج، ليلكي، انجيلي، آزاد، افرا، گردو، شيردار، گيلاس وحشي، فندق، شمشاد جنگلي و ون تشكيل مي دهد.
ضرورت جلوگیری از تخریب جنگل صفرابسته آستانه اشرفیه | بازدید :205
حفاظت از اراضی ملی شهرستان آستانه اشرفیه به خصوص جنگل صفرابسته و گونه با اهمیت درخت سفیدپلت با جدیت توسط اداره منابع طبیعی این منطقه صورت می گیرد و خوشبختانه در سال های اخیر با مشارکت همیاران طبیعت، کشاورزان، دهیاران و …شاهد کاهش قاچاق چوب در این شهرستان بوده ایم که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
رفع تصرف اراضی ملی و کشف چوب قاچاق در رودبار  | بازدید :333
امیدی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار : از رفع تصرف اراضی ملی به مساحت حدود2000 متر مربع و تخریب بنای غیرمجاز ساخته شده با مصالح سنگین به مساحت ۱۵ متر مربع در مناطق خرمکوه، لات و سی دشت خبر داد.
رفع تصرف اراضی ملی در رشت  | بازدید :159
نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان رشت باهماهنگی دهیار و شورای منطقه، تمامی راههای قاچاق چوب جنگلی را در منطقه عزیزکیان لاکان مسدودکردند.

  

  
آدرس : گیلان رشت میدان گیل بلوار خلیج فارس بالاتر از بیمارستان رسول اکرم (ص) 
جنب معاونت وظیفه عمومی  کد پستی : 41889 - 58631 
تلفن گویا:32663716 - 32661087 - 013 
 نمابر : 33663095 -013 روابط عمومی:32669746 -013 

سامانه پیام کوتاه : 300041169696  پایگاه اطلاع رسانی : www.gilan.frw.org.ir 

 پست الکترونیک : gilan@frw.org.ir 

انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص عملکرد این اداره کل به آدرس پست الکترونیک ذیل ارسال نمائید  

پست الکترونیک روابط عمومی : pr.gilan@frw.org.ir

 
 

  سال 1398 - سال رونق تولید